Boisz się wizyty u dentysty? Niepotrzebnie - Dla stomatologów

Stomatologia Gliwice

Powody turystyki medycznej – stomatologia


Rynek stomatologii w Polsce w ostatnich latach przeżywa bardzo duży rozwój. Jest to spowodowane nie tylko coraz bogatszym społeczeństwem, które może pozwolić sobie chociażby na zabiegi upiększające jamę ustną, ale

Boisz się wizyty u dentysty? Niepotrzebnie - Dla stomatologów Stomatologia Gliwice
także otwartym granicom i rosnącej świadomości Polski – jako kraju dobrego do turystyki medycznej. Powody turystyki medycznej to w głównej mierze koszty. Co tu dużo ukrywać, leczenie w Polsce jest znacznie tańsze niż w krajach Europy Zachodniej. Ludzie po prostu muszą się leczyć tam, gdzie ich na to stać. Skoro nie ma możliwości w UK, czy Islandii dla niektórych się wyleczyć, to wybierają takie kraje jak Polska, co ma duży wpływ na rynek stomatologii w naszym kraju!

W tekście tym zastanawiamy się nad powodami leczenia zębów w Polsce. Dlaczego według wielu jest to opłacalne, a przede wszystkim warte zachodu? Trudno sobie wyobrazić to, że ktoś chce lecieć do Polski bez zainteresowania tematem i poświęca swój czas i pieniądze na to, żeby przylecieć do Krakowa, Warszawy, Wrocławia czy mniejszych miejscowości jak Lublin. Wszystko wynika z bardzo dobrej renomy naszych specjalistów poza granicami naszego kraju. Polscy lekarze i stomatologowie mieszkają i pracują także na zachodzie. Tamtejsze społeczeństwo dostrzega, że ma do czynienia ze specjalistami i dlatego wybiera Polskę jako cel turystyki medycznej.



Najlepszej jakości sprzęt stomatologiczny

Nowoczesny sprzęt stomatologiczny wykorzystywany jest przez najlepszej klasy specjalistów. Potrafią oni przy wykorzystaniu takiego sprzętu uratować wiele z tych zębów, które do tej pory były usuwane i zastępowane sztucznymi zębami. Poza tym najnowsze narzędzia stomatologiczne pozwalają na bezbolesne leczenie zębów lub na to, że uda się bardzo ograniczyć nieprzyjemne dolegliwości powiązane z procesem leczenia uzębienia. Dlatego są one sprowadzane w dużych ilościach z hurtowni i sklepów dentystycznych. Następnie są składowane w odpowiednio przygotowanych, sterylnych pomieszczeniach co pozwala na ich używanie przez wiele lat, dopóki posiadają termin ważności lub zachowują najwyższą jakość. Pozwala to na wprowadzanie różnych oszczędności.

Wstawianie implantów zębowych jest powszechnie stosowaną praktyką. Jednak zawsze muszą być one dokładnie przygotowane i odpowiednio przechowywane co zwiększy szansę na to, że utrzymają się w szczęce zębowej. Same zabiegi wstawiania implantów zębowych nie są obecnie bardzo skomplikowane, jednak zawsze muszą zostać przeprowadzone według wcześniej przygotowanego planu i powszechnie przyjętego schematu. Poza tym pacjenci mogą wybierać implanty spośród bardzo wielu tego rodzaju środków dentystycznych. Oczywiście zawsze trzeba konkretny wybór konsultować ze specjalistą i brać pod uwagę fakt, że może on zdecydować się na zastosowanie innego implantu i przejść cały proces przygotowania do zabiegu oraz opieki po jego zakończeniu.


Szyjka jest miejscem styku szkliwa korony

Szyjka jest miejscem styku szkliwa korony zęba z cementem korzeniowym. Może występować w 4 wariantach (z czego dwa pierwsze są najczęstsze):


Do szyjki zęba przyczepia się przyczep nabłonkowy, który jest połączeniem pomiędzy szkliwem a dziąsłem. W ciągu upływu wieku następuje fizjologiczne obniżanie się przyczepu nabłonkowego, co powoduje obnażanie korzeni.


Zęby mają różną ilość korzeni i tak najczęściej (są wyjątki): siekacze, kły, przedtrzonowce (z wyłączeniem pierwszych górnych przedtrzonowców) mają po 1 korzeniu, pierwsze górne przedtrzonowce i zęby trzonowe żuchwy mają 2 korzenie (przedtrzonowce podniebienny i przedsionkowy, trzonowce mezjalny i dystalny), trzonowce szczęki po 3 korzenie (podniebienny oraz dwa przedsionkowe – mezjalny i dystalny). Pomiędzy korzeniami znajduje się rozwidlenie zwane bi- lub trifurkacją, w zależności od ilości korzeni.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zęby_człowieka



© 2019 http://dla-stomatologow.darnatury.waw.pl/